Image
netradicne miesta pre krb

6 netradičných miest na umiestnenie vášho krbu

Patrik
30. jún 2022

Krb vytvára nielen teplo, ale aj príjemný pocit domova. Z estetického hľadiska je luxusnou dekoráciou vášho domova a módnym doplnkom, ktorý zaujme oko nejedného návštevníka vašej domácnosti. 

Sme zvyknutí na to, že krb je zvyčajne umiestnený práve v centrálnej časti domu alebo nejakej spoločenskej miestnosti, najčastejšie v obývačke. My sme však vybrali niekoľko originálnych miest pre umiestnenie vášho krb!

Vstupná hala

Kde umiestniť krb tak, aby bol centrum pozornosti každého návštevníka vo vašom dome? Či už by to bol len poštár, zásielková služba či rodina alebo priatelia, každý si váš krb zaručene všimne hneď pri vstupe do domu. Ideálnym miestom pre jeho umiestnenie je tak vstupná hala, kde vás hneď po náročným dni v práci ovládne pocit tepla domova.

vstupna-hala.jpeg

Kuchyňa

Predstavte si, že si vychutnávate svoju dokonalú rodinnú večeru alebo pečiete vianočné pečivo a popri tom vás neustále zahrieva teplo z vášho krbu. Nezabudnite ani na to, že váš obed či večera môže niekedy trvať celú večnosť.

Ďalším netradičným miestom pre osadenie krbovej vložky sa tak stáva vaša kuchyňa. Dokonalá súhra týchto elementov vytvorí luxusne pôsobiacu jedálenskú miestnosť, ktorá častokrát nahrádza čaro obývacej miestnosti. Avšak, musíte brať ohľad na to, že popri zapnutej rúre bude toho tepla oveľa viac.

Office

Čo môže na vášho klienta zapôsobiť lepšie, ako plameň sálajúci z luxusného plynového krbu? Vaši klienti ostanú určite očarení týmto netradičným kancelárskym doplnkom. Polovica úspechu je za vami! Takýmto spôsobom nielenže vytvoríte príjemnú atmosféru kancelárskeho prostredia, ale aj priateľskejší priestor pre vaše pracovné povinnosti.

 

kancl.jpeg

 

kupelna.jpeg

 

Kúpeľňa

Ak ste typ človeka, ktorý trávi hodiny v kúpeľni alebo radi čítate vašu obľúbenú knihu vo vani, veľká kúpeľňa je najlepším miestom pre osadenie vašej krbovej vložky. Čaro a teplo z vášho plynového krbu tak zaručí, že si svoj kúpeľ budete môcť vychutnať ešte o niečo dlhšie. Urobte si svoj vysnívaný wellness priamo u vás doma!

Wellness/Sauna

Ak radi trávite čas v saune alebo vo wellnesse, plynové krby sú ideálnou voľbou aj pre toto prostredie pridajú na útulnosti, a zároveň zlepšia vašu náladu. A prečo plynový? Výhodou plynového krbu je možnosť nastaviť teplotu kúrenia. Takýmto spôsobom vám spríjemnia váš oddych.

Zimná záhrada

V neposlednom rade musíme spomenúť zimnú záhradu vášho domova. Okrem  sedenia vo vašej zimnej záhrade by v základnej výbave nemal chýbať krb či už zvolíte klasický krb na drevo alebo jeho modernú verziu v podobe pohodlného plynového krbu. Ten ušetrí vaše starosti, vždy sa postará o príjemnú a priateľskú atmosféru spoločnosti, v ktorej sa nachádzate. Nezabúdajte, že predstavivosti sa medze predsa len nekladú!

 

Zdroj: HT- design, s.r.o.


 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: