Kamenné obklady pre krby

Rozhodujete sa nad kamenným obkladom vášho vysnívaného krbu?  Kamenné obklady sú ideálnou voľbou pre každý typ interiéru a krbu. Aj napriek tomu však, že ponúkajú širokú škálu štýlov a farieb, tak naši zákazníci si najčastejšie vyberajú čiernu farbu kameňa v matnom alebo lesklom prevedení. Niet sa čomu diviť kedže v moderných interiéroch práve toto prevedenie pôsobí elegantne a luxusne. 

Využitie prírodného kameňa, ako je žula a mramor, prináša nielen estetickú krásu, ale aj vysokú odolnosť voči teplu a jednoduchú údržbu.

Pri realizácií kamenných obkladov sú dodávané veľkoformátové kamenné obklady krbov, ale aj menšie krbové parapety a rímsy podľa vášho želania.

Ako prebieha dodanie obkladu na krb?

 

V prípade, že si želáte mať na svojom krbe kamenný obklad, treba nám to vopred oznámiť pri plánovaní stavby. Stavbu nadimenzujeme podľa vašich požiadaviek a vynecháme priestor do ktorého sa bude následne osádzať kamenný obklad. Po kompletnom dokončení stavby krbu sa zameriava kameň. 

O zameranie, výrobu a dodanie kameňa sa už kompletne postará náš partner Kamenárstvo Berino. Nájdete tu rozmanitý výber prírodných kameňov v rôznych štýloch, ktoré sa hodia do každého interiéru a navyše vám s radosťou pri výbere pomôžu a poradia. Pozor! Cena za výrobu a dodanie kameňa nie je zahrnutá v objednávke stavby krbu.

moderny krb s kamennym obkladom

Mramorový vs Žulový obklad na krb

Kamenný obklad zo žuly je elegantným a trvalým riešením. Žulový kameň sa vyznačuje predovšetkým farebnou rôznorodosťou, ktorá sa veľmi dobre kombinuje s ostatnými farbami. Spoľahlivo odoláva vysokým teplotám a vyznačuje sa minimálnou údržbou, preto patrí medzi najobľúbenejší druh kamenného obkladu nielen na krb. Mramor je rovnako ako žula veľmi obľúbeným prírodným kameňom vhodným na obloženie krbu. Kamenný obklad na krb z mramoru je výbornou alternatívou v prípade, ak si z finančného hľadiska nemôžete dovoliť kamenný obklad zo žuly. Na rozdiel od žuly je však krehkejší a o niečo náchylnejší na poškriabanie.

akumulačný krb s kamenným obkladom

 

 

Vzorkovník materiálov z prírodného kameňa a ďalšie informácie nájdete na stránke nášho partnera Kamenárstvo Berino.

Máte záujem o kamenný obklad? Kontaktujte nás