Image
akumulacne kachle norsk kleber

AKUMULAČNÉ KACHLE NORSK KLEBER

Patrik
16. august 2022

Príliš intenzívne teplo počas horenia a naopak po vyhasnutí ohňa zas rýchle ochladenie v miestnosti? S akumulačnými kachľami od spoločnosti Norsk Kleber je už takéto stredoveké kúrenie minulosťou.

AKO AKUMULAČNÉ KACHLE FUNGUJÚ?

Mastencové akumulačné kachle sú postavené bez krbovej vložky, vďaka čomu je mastenec ohrievaný priamo spalinami. Vytvorené teplo tak dokážu udržať oveľa dlhšie ako klasické oceľové piecky. Takéto naakumulované teplo vydávajú postupne, a tak na jedno priloženie vydržia hriať ešte dlho po vyhasnutí ohňa – až 10 hodín!

Účinnosť mastencových kachlí Norsk Kleber je 80 až 85%, čo znamená, že až 80 – 85% vyprodukovaného tepla zostane naakumulovaného v mastenci a následne je dlhodobo odovzdávané okoliu. Medzí veľké plus patrí aj to, že oproti iným peciam je spotreba dreva nižšia pri tom istom tepelnom výkone.

Pozrite sa na porovnanie výdaja tepla mastencových a oceľových kachlí. 

S akumulačnými kachľami tak miestnosť nikdy nebude prekúrená a vaša spotreba dreva klesne na minimum.

Akumulačné kachle OCTO

Séria Octo je jednou z klasík značky. Spolu s modelom Babina navrhol základný model Octo v 80. rokoch Björn Hultén. Vďaka svojmu osemhrannému tvaru má nielen „matematickú“ a pokojnú krásu, ale tiež sa veľmi ľahko umiestňuje.

Môžu stáť pri rovnom múre, v rohu, medzi obývacou izbou a kuchyňou alebo kdekoľvek inde bez toho, aby stratilo čokoľvek z ich výraznej elegancie. Farba bočných okien je zladená s farbou dverí.

Bočné sklá sú atraktívnym dizajnovým prvkom. Sú elegantne zapustené o jeden centimeter a následne zapracované priamo do kameňa bez potreby kovového rámu. To dáva kachliam štýlový a vysoko kvalitný vzhľad.

Akumulačné kachle MERETHE

Kachle Merethe kombinujú rovné a zaoblené strany. Tento dizajn dodáva kachliam robustný vzhľad.

Model Merethe je možné dodať s dvoma, jedným alebo žiadnymi bočnými sklami.

Model s dvoma bočnými sklami je najvhodnejší pre umiestnenie k rovnej stene, zatiaľ čo modely s iba jedným bočným sklom alebo bez bočných skiel sú vhodné do rohu miestnosti.

Modely Merethe majú chytré riešené detaily, napríklad ako je šikovné spojenie zaobleného kameňa v prednej časti kachlí s rovným bočným kameňom.


 

Akumulačné kachle OTTA

Modelový rad Otta je pokračovaním tradičného typu kachlí, ktorý pred viac ako sto rokmi vyrábalo niekoľko miestnych remeselníkov v rôznych prevedeniach. Jeho verzie sú známe aj zo Švajčiarska a Rakúska.

Akumulačné kachle OTTA zachovávajú tradičný vzhľad. Kachle sú samozrejme vyrábané podľa moderných princípov spaľovania, aby bolo zaistené maximum tepla z polien a boli splnené všetky emisné požiadavky. Kapacita akumulácie tepla je prekvapivo dobrá, a to aj pri najmenšom modeli. Rukoväť je tiež inšpirovaná starými madlami od kachlí. Kachle sú k dispozícii s platničkou, čo môže byť obzvlášť vítaná funkcia u sporákov v chatkách.

Na fotografii je naša tmavo šedá mramorovo-pieskovcová základová doska.

Akumulačné kachle MARCELLO

Akumulačné kachle majú elegantné detaily, ako sú presklené dvierka, ktoré takmer hladko zapadajú do kameňa. Viditeľná časť je sklenená doska, ktorá pokrýva celú prednú stranu. Za masívnym čelom je kvalitná liatina, ktorá zaisťuje stabilitu dvierok a zvyšku kachlí.

Marcello je zo silného kameňa, ktorý umožňuje dobré udržanie tepla. Jedna dávka dreva dáva až 10 hodín tepla.

Akumulačné kachle KUBE

Kachle Kube majú klasické čisté línie, s radom elegantných prvkov, ako sú bočné sklá, ktoré bez oceľového rámu úhľadne zapadajú do kameňov. Kachle Kube sú k dispozícii s alebo bez bočných skiel a tiež v rôznych výškach. Ako pri všetkých kachliach Norsk Kleber sú dvierka vyrobené z vysoko kvalitnej liatiny, vďaka čomu sú robustné a odolné.

Bočné sklá sú dvojité, aby sa zaistilo dobré spaľovanie a obmedzilo prenikanie tepla sklami. Na fotke je vyobrazený Kube 3, čo je najmenší model v tomto rade.

Akumulačné kachle KRISTIN

Model Kristin sa dobre hodí na použitie vo väčších obývacích izbách, najmä tých s vysokým stropom. Kristin je variantom veľmi starého modelu, ktorý Norsk Kleber začal vyrábať pred viac ako 100 rokmi.

V mnohých ohľadoch pripomínajú tradičné kachľové pece, okrem toho, že tieto kachle sú vyrobené z mastenca. To napomáha akumulácii tepla. Spaľovacia komora bola samozrejme modernizovaná.

Akumulačné kachle BABINA

Modely Babina patria medzi klasiku a ich okrúhly nadčasový tvar sa hodí prakticky do každého interiéru.

Kombinácia 8 cm hrubého kameňa a priameho kontaktu dymu s kameňom znamená, že tieto kachle majú veľmi dobré akumulačné vlastnosti. Jedno priloženie dreva poskytne až 10 hodín príjemného tepla.

Vďaka veľkej akumulačnej kapacite môžete v kachliach kúriť nepretržite po mnoho hodín, čo znamená teplo na dlhú dobu. Najnovšia verzia, Babina+, s vysokými dverami, kombinuje tieto úžasné vlastnosti s dobrým pohľadom do plameňov. Útulnosť plameňov a sálajúce teplo z pravých mastencových kachlí vytvára príjemný pocit tepla.

Pre kachle Babina+ sú k dispozícii aj vhodne tvarované podkladové dosky.

Akumulačné kachle DOMINO

Modelový rad Domino navrhol renomovaný dizajnér Ole Petter Wullum. Hlavnou myšlienkou designu je vytvoriť jasné, rovné línie, ktoré dobre kontrastujú s mäkkým, teplým kameňom.

 

Elegantný a nadčasový dizajn znamená, že kachle DOMINO zaujmú hlavné miesto v každej obývacej izbe. Rovnako ako všetky kachle od Norsk Kleber, DOMINO poskytuje príjemné teplo, dobrú vnútornú klímu a čisté a účinné vykurovanie. Čím viac kameňa máte nad spaľovacou komorou, tým viac tepla môžete uložiť.

Všetky modely akumulačných krbových kachlí od spoločnosti Norsk Kleber sa vyrábajú v rôznych veľkostiach. So správnym výberom a zapojením vám radi pomôžeme. Stačí nas kontaktovať.