Akumulačné pece

Akumulačné pece sú spotrebiče na spaľovanie dreva s vysokou účinnosťou (85%-90%) a dlhou akumulačnou schopnosťou. Sú výborné pre tých, ktorí chcú zdravým sálavým teplom vykúriť obytný priestor domu a zároveň sa tešiť z estetiky ohňa. Akumulačné pece alebo kachľové/ omietané pece sú konštruované na väčšie dávky dreva.  Prikladanie dreva prebieha len každých 8 až 12 hodín, čiže 2 krát alebo 3 krát za deň. Oproti štandardným krbom je najväčší rozdiel práve v komforte obsluhy. Akumulačné pece sú preto vhodné hlavne pre tých, ktorí vyžadujú maximálny komfort a čo možno najdlhšiu tepelnú zotrvačnosť akumulačnej pece.

Akumulačné pece sú vhodné tiež pre alergikov a astmatikov. Produkujú kvalitné infračervené žiarenie zrovnateľné so žiarením Slnka, nevíria prach a nevysušujú vzduch. Povrch alebo plášť akumulačných pecí možu tvoriť napríklad keramické kachlice, ktoré majú najlepšiu vlnovú dĺžku infračerveného žiarenia. To znamená, že sálanie z kachľovej pece preniká len jemne pod našu pokožku a masíruje nervové receptory. Pôsobí upokojujúco a prospieva aj celkovej klíme v inetriéri domu pretože produkuje záporné ióny. Ďalším lacnejším variantom môže byť omietaný povrch akumulačnej alebo iné umelecké stvárnenia ako je napríklad Fresco.

Oslovte nás a my Vám vypracujeme návrh akumulačnej pece, pripravíme správny prepočet a zrealizujeme aj odbornú stavbu akumulačnej pece. Cena akumulačnej pece je veľmi individuálna záležitosť, ktorá zohľadňuje jednak veľkosť pece a výkon, kvalitu materiálov a použitých technológií a takisto aj podiel keramických a omietaných plôch, čiže celkový dizajn akumulačnej pece. Závisí teda aj od toho, či to bude vo Vašom prípade omietaná pec alebo keramická kachľová pec, hypokaustová kachľová pec, či teplovodná kachľová pec.

Potrebujete pomôcť? Pošlite nám správu.