Dizajnové kúsky zdobiace krby a kachľové pece

Patrik
27. júl 2022

Keramika odjakživa fascinovala dizajnérov a tvorivých ľudí. Produkty z keramiky boli vždy dielom tvorivých remeselníkov, ktorí sa nechali inšpirovať tvárnym prírodným materiálom - hlinou. Hlina poskytuje možnosť experimentovať s formami, štruktúrami a farbami. Čo sa stane, keď sa spojí kreativita dizajnérov a remeselná skúsenosť výrobcu keramiky?

Keramika ako materiál je takmer taká stará, ako ľudská civilizácia. Nespočetné množstvo remeselníkov sa ňou zaoberalo stáročia. Avšak nastal čas, kedy sa posúvame o krok ďalej. Keramické výrobky sú neustále vylepšované ako po dizajnovej, tak aj po technickej stránke.

Nemecká, keramická spoločnosť KAUFMANN, ktorá vyrába keramiku pre obstavbu krbov a kachľových pecí, oslovila pred časom na spoluprácu nemeckého dizajnéra Sebastiana Herknera. Počas štúdia absolvoval stáž v Londýne, kde získal osobitnú obľubu pre farbu, materiál a ich prepojenie. Toto jeho nové vnímanie využil aj pri tvorbe novej dizajnovej rady FACES - keramických obkladov na krby a kachľové pece.

Výsledkom tejto spolupráce môže byť len unikátny produkt, ktorý sa vyznačuje výbornými vlastnosťami a jedinečným dizajnom. Tak vznikla nová produktová rada keramiky zvaná FACES. Jedná sa o kreatívne keramické obklady, ktoré sú určené nie len pre obloženie stien kachľových krbov a pecí, ale sú vhodné aj pre realizáciu obkladov stien v interiéri.

Nové možnosti s dizajnovou keramikou.

Kachľová keramika dokáže naakumulovať teplo z kachľovej pece a je schopná ho ďalej sálať v takej podobe, ako aj slnečné žiarenie. To v konečnom dôsledku vytvára veľmi príjemný pocit, keď sa jej dotkneme, alebo sa chceme pri nej zohriať.

Oproti ostatným ma navyše ešte jednu výhodu a tou je všestrannosť využitia, vďaka jej bezrebrovému tvaru. Tým, že je keramika plochá, práca s ňou je jednoduchá a rýchla. Jedinečnosť a jednoduchosť jej využitia je možné uplatniť nie len pri stavbe krbov a kachľových pecí, ale aj ako obkladu pre kúpeľne, šatníky, recepčné pulty, či pulty do štýlových kaviarní, hotelov alebo predajní.

Keramické obklady na steny FACES sú tvorené šietimi základnými sériami tvarov nazvanými: MYDLO, FORMÁT, PÁSY, KOSOŠTVOREC, FALC a POKRČENÝ PAPIER. Sú dodávané až v 30 farebných prevedeniach glazúr.

Rada stenovej keramiky FACES poskytuje vynikajúce vlastnosti keramiky, trojrozmerný dizajn s neobmedzenými možnosťami variácií tvarov, farieb glazúr a povrchov. Každá séria obsahuje rôzne veľkosti jednotlivých obkladačiek, ktoré je možné navzájom kombinovať. Vďaka jedinečným tvarom a farbám glazúr môže takto vzniknúť interiér s neopakovateľným dizajnovým solitérom, ktorý určite nezostane bez povšimnutia.

„Našu víziu formuje myšlienka, že dobrý dizajn je kľúčom ku všetkému, čo navrhujeme, vyrábame a predávame.“

Matthias Kaufmann, majiteľ spoločnost Kaufmann Keramik

Zujala Vás rada keramických obkladov na steny Faces? Chcete vedieť viac? Napíšte nám:

Zdroj: J&R Inspire, Kaufmann


 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: