Hypokaustové pece

Hypokaustové pece sú spotrebiče na spaľovanie dreva s akumulačnou obstavbou, s vysokou účinnosťou spaľovania (85%-90%) a dlhou akumulačnou schopnosťou. Sú výborné pre tých, ktorí chcú zdravým sálavým teplom vykúriť aj iné podlažie resp. priľahlú miestnosť od spotrebiča. Princíp fungovania hypokaustovej pece je nasledovný: zohriaty vzduch cirkuluje vnútri uzatvorenej obstavby pece (v dutine cez kanály) a rovnomerne sa prenáša na všetky steny hypokaustového krbu alebo hypokaustovej pece. Steny následné vyžarujú príjemné sálavé teplo do priestoru interiéru. Výhodou je, že viete takto zdravé sálavé teplo distribuovať aj do iných častí domu. 

Hypokaustové pece sú vhodné tiež pre alergikov a astmatikov. Produkujú kvalitné infračervené žiarenie zrovnateľné so žiarením Slnka, nevíria prach a nevysušujú vzduch. Povrch alebo plášť hypokaustových pecí možu tvoriť napríklad keramické kachlice. Druhou možnosťou je omietaný povrch hypokaustovej pece alebo iné umelecké stvárnenia ako je napríklad Fresco.

Oslovte nás a my Vám vypracujeme návrh hypokaustovej pece alebo krbu, pripravíme správny prepočet a zrealizujeme aj odbornú stavbu hypokaustovej pece na základe dlhoročných skúseností. Cena hypokaustovej pece je veľmi individuálna záležitosť, ktorá zohľadňuje jednak veľkosť pece a výkon, kvalitu materiálov a použitých technológií a takisto aj podiel keramických a omietaných plôch, čiže celkový dizajn hypokaustovej pece. Závisí teda aj od toho, či to bude vo Vašom prípade omietaná pec alebo keramická pec.

Potrebujete pomôcť? Pošlite nám správu.