Image
krb krb seversky styl

Inšpirujte sa severským interiérom a dizajnom

Patrik
21. január 2022

Veľa svetla a veľa tepla. Čisté línie, vzdušné miestnosti a prírodné materiály. Severský štýl interiéru je nadčasovou klasikou. Severský štýl interiéru sa hodí do nových aj starých domov a môžete im dodať svoj vlastný osobitný nádych. Východiskový bod pre tento štýl je celkom minimalistický, charakteristický je jednoduchými tvarmi, svetlými farbami a úhľadnými povrchmi. Celý štýl sa vyvinul z toho, že severské krajiny sú chladné a jeho úlohou je priviesť do interiéru viac tepla a jedinečnosti.

DREVO VYTVÁRA TEPLO

Počas zimy, najmä v škandinávskych krajinách, sa potreba tepla zvyšuje. Drevo je preto dôležitou súčasťou severských interiérov. Opakujú sa najmä borovica, smrek, osika, jaseň a dub - drevo zo škandinávskych lesov, ktorého štruktúry je možné medzi sebou ľahko kombinovať. Teplé odtiene drevených podláh v protiklade k svetlému drevenému nábytku. Kontrast drevených obkladov stien k bielym omietaným stenám. Celý interiér je doplnený a zjemnený textíliami, ako sú závesy, koberce, prikrývky, vankúše v prírodných odtieňoch ľanu a vlny. V týchto interiéroch nikdy nemôže chýbať plápolajúci oheň v krbe či piecke.

Prírodné prvky a materiály sú základom a súčasťou interiéru. Kvety, slama, drevo a vlna vytvárajú teplo, ale atmosféra ohňa je nenahraditeľná.

capri_low_environment.jpg

KRB V SEVERSKOM ŠTÝLE

Výrobca z Nórska, firma Nordpeis navrhuje svoje krby tak, aby podporila konečný charakter interiéru. Krby majú klasické čisté línie. Majú svoju „osobnosť“, no napriek tomu nie sú v miestnosti príliš dominantné. Keď vyberáte krb alebo kachle na drevo, urobíte zásadné rozhodnutie, ktoré bude na dlhé roky, možno aj celý život. A klasika nikdy nevyjde z módy, zároveň ju možno kombinovať so všetkými ostatnými štýlmi.

davos_p_environment.jpg

NASLEDUJTE SRDCE!

Dnešný trend v interiérovom dizajne je viac vzrušujúci ako kedykoľvek predtým. Predtým bolo možno jednoduchšie riadiť sa predpísaným pravidlám štýlov, možno niekedy až príliš otrocky, ale teraz je už skoro všetko dovolené. Môžete ľubovoľne miešať štýly, materiály a farby a pri zariaďovaní sa riadiť srdcom.

To je dôležité aj pri výbere krbu. Nasledovať svoje srdce. Vybrať si taký krb, ktorý sa páči presne vám.

Pri zariaďovaní sa nebojte vziať severský štýl interiéru za východiskový. Je jednoduchý a čistý. K tomu štýlu ľahko pridáte svoj vlastný podpis. Pretože domov, v ktorom bývate musí byť v prvom rade Váš a jedinečný!

salzburg_s_corner_environment.jpg

Zdroj: J&R Inspire