Kachľové pece

Kachľové pece sú zariadenia na spaľovanie dreva s vysokou účinnosťou. Sú vhodným riešením pre tých, ktorí chcú zdravým sálavým teplom vykúriť obytný priestor domu a zároveň sa tešiť z estetiky ohňa. Kachľové pece sú pripravené na väčšie dávky dreva a samotné prikladanie dávky dreva je takto realizované len každých 8 až 12 hodín, čiže 2 krát alebo 3 krát za deň. Toto oproti štandardným krbom predstavuje najväčší rozdiel. Kachľové pece sú preto vhodné hlavne pre tých, ktorí potrebujú maximálny komfort obsluhy a čo najdlhšiu tepelnú zotrvačnosť.

Kachľové pece sú vhodné tiež pre astmatikov a alergikov, keďže produkujú blahodárne infračervené žiarenie zrovnateľné so žiarením Slnka, nevíria prach a vzduch nevysušujú. Každý predmet po zahriatí uvoľňuje žiarenie v určitých frekvenciách. Keramické kachlice majú najlepšiu vlnovú dĺžku infračerveného žiarenia. To znamená, že sálanie z kachľovej pece preniká len jemne pod našu pokožku a masíruje nervové receptory. Pôsobí upokojujúco a prospieva aj celkovej klíme v inetriéri domu pretože produkuje záporné ióny.

Oslovte nás a my Vám vypracujeme návrh kachľove pece, pripravíme správny prepočet a zrealizujeme aj odbornú stavbu kachľove pece. Cena kachľovej pece je veľmi individuálna záležitosť, ktorá zohľadňuje jednak veľkosť pece a výkon, kvalitu materiálov a použitých technológií a takisto aj podiel keramických a omietaných plôch, čiže celkový dizajn kachľove pece. Závisí teda aj od toho, či to bude vo Vašom prípade omietaná pec alebo keramická kachľová pec, hypokaustová kachľová pec, či teplovodná kachľová pec.

Potrebujete pomôcť? Pošlite nám správu.