Každodenná romantika s krbovými kachľami

Patrik
24. február 2021

Útulnosť, pohodlie, teplo. To všetko symbolizuje domov. Obzvlášť v zimných mesiacoch je takáto charakteristika mimoriadne aktuálna. Skutočné teplo domova, nielen to symbolické, je základom každej domácnosti. Spôsobov vykurovania príbytku je viacero, základom je centrálne kúrenie, no dnes sa mnohé domácnosti uberajú k alternatívnym riešeniam. Je ich niekoľko, neexistuje však romantickejšia možnosť ako pravý oheň.  

KRBOM K TEPLU A ÚTULNOSTI DOMOVA

Vonku zima, sneh a studený vietor. Hoci práve teraz to nie je aktuálne, pretože tohtoročná zima je zatiaľ trochu iná ako sme zvyknutí. Viete si v takom počasí predstaviť niečo lepšie ako si spolu so svojou rodinkou sadnúť do obývačky pri krb a rozprávať sa, pozrieť si dobrý film alebo si zahrať nejakú hru? Asi ťažko, toto je totiž ideál zimného večera s tými, ktorých máte radi. Nie je nič krajšie ako dívať sa do plápolajúceho ohňa, keď je všade za oknom biela prikrývka, vietor a treskúci mráz. Plápolajúci oheň je totiž veľmi upokojujúci, zahreje a navodí naozaj príjemnú atmosféru.

Najdôležitejšie je vybrať vhodné miesto, kde by krb mohol stáť a aby mal prístup ku komínu. Ak toto splníte, môžete sa veselo pustiť do vyberania ideálneho krbu pre vás.

 

 

KRB ALEBO KRBOVÉ KACHLE?

Krby sú väčšie, väčšinou vmurované do steny. Keď máte krb, stáva sa dominantou miestnosti. Je však nemobilný, takže ostáva v miestnosti, kde ste ho vybudovali. Samozrejme môžete pomocou neho vykúriť aj celý dom, chce to však prispôsobenie stavebných riešení.

Ak prirábate krb do hotového domu a chcete ho ním celý vykúriť, pripravte sa na väčšie stavebné úpravy. Ak o krbe nie ste presvedčení, ale chceli by ste kúriť drevom, zaobstarajte si krbové kachle. Pôsobia elegantne, sú menšie a navyše mobilné. Pri investícii do kvality získate ekologické a ekonomické spaľovanie.

V krbovom štúdiu SVAROGUS odporúčame značku Hase a Spartherm. Vysoká kvalita týchto kachlí a piecok je vo svete známa. Samozrejmosťou sú viaceré farebné a dizajnové prevedenia, aj pre náročných klientov. Máte aj možnosť napojenia na centrálne vykurovanie. Prestížnych značiek je na trhu viac, keď sa trochu zorientujete a preberiete vaše možnosti s odborníkmi, určite prídete na riešenie šité na mieru presne vám.

 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: