Kompaktná akumulačná pec, ktorá zahreje až na 12 hodín! - Novinka HOXTER BLOX

Patrik
21. september 2023

Žiadne konvekčné (teplovzdušné) vykurovanie. Iba zdraviu prospešné tepelné sálanie, to je nová akumulačná pec BLOX od značky HOXTER. 

Spolu s rastom kvality technológie budov sa menia aj požiadavky na ich vykurovanie. Kvalitne izolované domy si vyžadujú zmenu prístupu. V porovnaní k masívnemu vykurovaciemu výkonu, ktorý sa rýchlo vyčerpá a vyžaduje časté prikladanie, prichádzajú malé kompaktné akumulačné pece BLOX s odlišnou filozofiou. Ohraničujú tepelný výkon a cielia na dokonalejšiu akumuláciu s nižšou frekvenciou prikladania paliva. Plášť akumulačnej kompaktnej pece BLOX je vyskladaný z modulových segmentov vyhotovených z pohľadového kachliarskeho betónu, ktorý má výborné akumulačno sálavé vlastnosti. Vďaka tomu akumulačná pec BLOX vyžaruje teplo skutočne dlhý čas aj po vyhasnutí ohňa. Jednoduchá a nadčasová obstavba poskytuje nerušený pohľad na čisto horiaci oheň. Veľký dôraz výrobca Hoxter kladie aj na prevedené detaily a nekomplikovanú rýchlu montáž pece. Môžeme skonštatovať, že dizajn a funkčnosť malej akumulačnej pece BLOX sú spojením symbiózy jednoduchého tvaru a kvalitného kachliarskeho remesla.

MAXIMÁLNA AKUMULÁCIA TEPLA V UZATVORENOM PLÁŠTI

Žiadne konvekčné (teplovzdušné) vykurovanie. Iba zdraviu prospešné tepelné sálanie, to je BLOX. Plášť pece je úplne uzatvorený bez otvorov pre teplovzdušné prúdenie, aby bola dosiahnutá čo najdlhšia akumulácia a najnižší hodinový tepelný výkon. Motorom akumulácie sú dvojplášťové akumulačné prstence, ktorými priamo prúdia horúce spaliny. Na začiatku kúrenia sa teplo do miestnosti uvoľňuje cez presklené dvierka a po dohorení dávky paliva nastúpi sálanie z celého povrchu plášťa pece.

MALÚ AKUMULAČNÚ PEC BLOX TVORIA

  • Ohnisko s rozmerom dvierok 32/44. Ohnisko Hoxter s robustnou konštrukciou a šamotovou výstelkou s hrúbkou 40 mm (voliteľne aj čierne šamoty). Dverový profil s hrúbkou steny 2,5 mm je vyrobený z kotlovej ocele a zaručuje stálosť konštrukcie pri vysokých teplotách. Dvierka sú dostupné s jednosklom alebo dvojsklom, s pántami na pravej alebo ľavej strane.
  • Malý set 5 akumulačných dvojplášťových prstencov s vývodom pre spaliny Ø 130 mm. Objemová hmotnosť prstencov 2700 kg/m3 zaručuje priemerný teplený výkon pece 1,6 kW/h.
  • Betónová obstavba so schopnosťou akumulácie pozostáva zo 6 dielov. K dispozícii je variant so štvorcovým alebo kruhovým pôdorysom (oblé prevedenie k dispozícii od 01/2024).

BENEFITY AKUMULAČNÝCH PECÍ BLOX:

  • až 12 hodín sálania tepla od zakúrenia
  • kompaktné a sympatické rozmery: 50 x 50 x 160 cm
  • minimalizované odstupy od stien vďaka možnosti inštalácie tepelného odtienenia
  • variabilné možnosti napojenia odvodu spalín: dozadu, dohora, do strán
  • celková hmotnosť pece BLOX 425 kg
  • možnosť zapojenia automatickej regulácie horenia
  • jednoduchá inštalácia

akumulačné kachle hoxter blox

PRE DREVOSTAVBY A PASÍVNE DOMY
Primárnym cieľom bolo vytvoriť dizajnový a kompaktný zdroj zdravého tepla pre domy a miestnosti s nízkou tepelnou stratou. Pre často používané drevené konštrukcie domov zkonštruoval Hoxter systém vonkajšieho a vnútorného tepelného odtienenia akumulačnej pece, aby boli dosiahnuté minimálne odstupy od horľavých stien.

Viac informácií o malej akumulačnej peci BLOX od Hoxtra v Brožúre BLOX >>>

Zdroj: J&R Inspire


 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: