Krbová vložka Hoxter UKA 37/55/37/57h

Akumulačné krby a teplovzdušné krby sú dnes najžiadanejším spôsobom vykurovania. Krbové vložky HOXTER si rozumejú s obidvoma týmito technológiami. Bezchybne fungujú v uzavretých stavbách akumulačných pecí s dodatočnou akumulačnou masou. Krbové vložky sú taktiež prispôsobené na prevádzku v teplovzdušných krboch, kde ponúkajú možnosť rozvodu teplého vzduchu do iných miestností. Krbová vložka Hoxter ECKA 37/55/37/57h s horevýsuvnými dvierkami je konštrukčne robustná a zároveň veľmi elegantná z pohľadu dizajnu.

Nechajte si u nás vypracovať cenovú ponuku na krb a majte presný prehľad o Vašej investícii. Cena krbu zohľadňuje množstvo špecifík a takisto aj správny výber technológie pre krb. S nami máte istotu, že všetko bude správne nadimenzované a zladené podľa Vašich potrieb a rozpočtu.

CENOVÁ PONUKA NA  KRB

Technický list na stiahnutie

VÝSUVNÉ DVIERKA HOXTER

HOREVÝSUVNÝ MECHANIZMUS DVIEROK KRBOVEJ VLOŽKY
Dobre vymyslený výsuvný mechanizmus zabezpečuje trvale tichý a ľahký chod dvierok. Krbové dvierka sa jednoducho zasúvajú do uzatvorenej komory nad dvierkami, čím nerušia okolitý priestor. Kvalitnú a presnú funkciu dvierok vo vysokých prevádzkových teplotách zaisťuje osem ložísk, ktoré dokážu vydržať až teplotu do 350 °C. Ložiská sa pohybujú v nerezových profiloch, ktoré presne a trvale definujú pohyb dvierok. Aby sa tesnenie nepoškodilo, pri otváraní sa dvierka najskôr od korpusu odťahujú a až náslene sa posúvajú  smerom hore, vždy niekoľko milimetrov od korpusu. Pri zatváraní dvierok v spodnej polohe pružinový mechanizmus pritláča dvierka krbovej vložky HOXTER ku korpusu silou 25 kg . Takto sa úplne utesnia a zabezpečí sa kvalitné horenie a vysoká výkonnosť.

VYKUROVANIE TEPLOVZDUŠNÝM KRBOM

ROZVODY TEPLÉHO VZDUCHU DO MIESTNOSTÍ
Teplovzdušný krb je charakteristický  tým, že v ňom vzniká veľké množstvo tepla a jeho efektivitu dokáže zvýšiť teplovzdušný plášť. Prídavný teplovzdušný plášť ku krbovým vložkám HOXTER slúži ako zberač teplého vzduchu okolo krbovej vložky. Teplý vzduch odchádza cez potrubie, čím vlastne dokáže vykúriť i ďalšiu miestnosť alebo prípadne viac miestností. Týmto spôsobom veľmi jenoducho znížite vykurovanie samotnej miestnosti s krbom iba na teplo sálajúce cez pohľadové sklo. Zvyšné teplo odvádzajú teplovzdušné rozvody.

Základné technické údaje:
Nominálny výkon: 9 kW
Regulovateľný výkon: 6–12 kW
Rozmer presklenia: 37/55/37 x 57 cm
Priemer dymovodu: Ø 200 mm

Spýtajte sa na produkt