Moderné krby v strede miestnosti sú hitom

Patrik
1. august 2016

Krb je dominantou celého bývania, a preto by v ňom mal mať svoje osobité miesto. To sa môže nachádzať nielen v rohu miestnosti, ale aj priamo v jej centre. Takto krbu dodáte vznešenosť a podčiarknete jeho úlohu najvýraznejšieho prvku celého interiéru. Moderné krby v strede miestnosti sú hitom súčasnej architektúry, a to odzrkadľuje aj aktuálna ponuka ich riešení.

Výrobcovia systémov krbov na trh prichádzajú s unikátnymi prevedeniami, ktoré lámu tradíciu a krbom dodávajú úplne iný rozmer. Vďaka špeciálnym krbovým vložkám tak dokážete krb vystavať na takých miestach, kde bude pôsobiť výrazne a neunikne mu žiaden pohľad. Okrem svojej primárnej funkcie – poskytovať alternatívu k bežnému systému vykurovania sa vďaka tomu krb stane aj dizajnovým prvkom, ktorý má schopnosť povzniesť interiér na vyššiu úroveň.

Ohnisko krbu bezprostrednou súčasťou interiéru

Jedným z populárnych riešení poskytujúcich možnosť vystavať krb v strede miestnosti sú trojstranné krbové vložky. Vyznačujú sa až tromi priehľadnými stenami, preto sú ideálne na osadenie do priečky končiacej voľne v priestore. K dispozícii sú dvierka s horevýsuvným mechanizmom alebo spôsobom otvárania do strany. Ohnisko sa vďaka použitiu trojstranných krbových vložiek vysúva priamo do priestoru a stáva sa bezprostrednou súčasťou interiéru. Celá realizácia krbu vyzerá skvostne a zároveň podčiarkuje úlohu krbu ako zdroja povestného tepla domova.

Obojstranné krby poslúžia aj ako šikovný deliaci prvok

Okrem trojstranných krbových vložiek je možné na výstavbu moderného krbu v strede miestnosti použiť aj obojstranné krbové vložky. Tie sú vhodné ako na zabudovanie do voľne ukončenej priečky, tak aj do steny. Ich hlavnou devízou je prítomnosť sklených dvierok na dvoch stenách, preto sú predurčené najmä na vybudovanie výrazných krbov v stredových stĺpoch miestnosti. Takéto riešenie krbu navyše šikovne opticky oddelí jednotlivé zóny centrálnej miestnosti bývania, no zostane prirodzenou súčasťou celého otvoreného priestoru. Čiastočné priečky v strede miestnosti, do ktorých sa obojstranné krby osádzajú, dokonca nemusia byť vybudované až po strop, keďže rúru na odvod splodín horenia nie je nutné za každých okolností skrývať. Celému interiéru dodá mierny industriálny charakter.