Na teplo domova myslite v predstihu. Vyberte si moderný krb pre modernú domácnosť

Patrik
23. júl 2021

Už dávno neplatí, že krb máme v domovoch iba z dôvodu, aby nám bolo príjemne teplo. Často nám ide o to, aby sme svojím bytom či domom druhých zaujali, a preto si vyberáme aj krby, ktoré svojím moderným vzhľadom presvedčia ostatných o našom dobrom vkuse. Práve počas obdobia, kedy nepotrebujeme kúriť, je ten najlepší čas na výstavbu akýchkoľvek foriem vykurovania. Nezmeškajte ho!

KRBOVÉ VLOŽKY NA ŽELANIE

Ak si myslíte, že pri rozhodovaní sa o krbe si veľa nenavyberáte, tieto riadky sú venované práve vám. Vo svete moderných krbov máte niekedy problém vybrať si ten pravý pre vás. Niekedy sa však práve dizajn krbu pričiní o to, že po ňom zatúžite. Pokiaľ vlastníte dom či byt, v ktorom je možné vykonať montáž krbu, určite vás bude zaujímať, z akých krbových vložiek si môžete vyberať.

Čelné krbové vložky predstavujú rokmi overenú klasiku. Ide o klasický krb umiestnený väčšinou v strede steny, na ktorý sa pozeráte ako na televízor. Často to tak aj naozaj je, pretože blikot ohňa nás láka, aby sme sa do krbu pozerali celé hodiny ako na dobrý film. Divadielko, ktoré rozohrajú plamene, už zlákalo mnohých. Rohové krbové vložky sa aplikujú, ako už z názvu vyplýva, do rohových krbov do rohu miestností. Vídať ich najmä medzi obývačkou a kuchyňou alebo v iných miestnostiach, ktoré neoddeľuje priečka. Z krásy tohto krbu sa tak možno tešiť z viacerých uhlov. To isté platí aj pre trojstranné moderné krby.

trojstranne.png

Ešte väčší komfort poskytujú obojstranné krbové vložky, ktoré prinesú teplo do vášho domova do dvoch miestností naraz, pričom tieto miestnosti sú oddelené stenou a každý, kto sa na krb pozerá, vidí plameň rovnako, v jednej i druhej izbe. Ohniská krbových vložiek sú veľmi tesné a už aj pri jemnom posunutí páčky oheň okamžite zareaguje intenzitou horenia. Výhodou moderných krbových vložiek je maximálne využitie paliva a minimalizovanie tepelných strát.

ROZHODLI STE SA POSTAVIŤ KRB?

Niekto si rád posedí pri krbe preto, že to má svoje čaro počas prvých chladných večerov, iní uprednostnia vykurovanie krbom, pretože ich možno vyjde oveľa výhodnejšie. Pri navrhovaní krbu je teda nutné zohľadňovať, či budete krbom vykurovať primárne, alebo to bude len jedna z alternatív.

V krbovom štúdiu SVAROGUS v Bratislave vám radi odpovieme na všetky otázky, poradíme vám, aký druh krbu bude pre vás najvhodnejší, vypracujeme vám bezplatne cenovú kalkuláciu a navrhneme vám krb priamo na mieru. Využiť môžete aj náš konfigurátor krbu, vďaka ktorému získate cenovú ponuku okamžite.

 

rohove.png


 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: