Nepodceňte výber krbovej vložky

Patrik
14. november 2023

Takmer každá rodina, ktorá žije v rodinnom dome, plánuje vlastniť krb. Či už hneď, alebo neskôr, keď si naň našetrí alebo sa rozhodne pre ten správny. To, akú krbovú vložku si vyberiete, sa vo veľkom odrazí na dizajne krbu, ale aj vzhľade miestnosti či množstve tepla, o ktoré sa krb postará. Aké máte teda možnosti?

Šetrenie je s krbovou vložkou jednoduchšie

Keď sa povie krb, každý z nás si predstaví večernú romantiku pri plápolajúcom ohni, nohy zabalené do deky a tepelný komfort. Z tepla sálajúceho z ohňa sa tešili už pravekí ľudia, ibaže vtedy si ešte ani nedokázali predstaviť, ako sa zmení spôsob jeho užívania. Dnes si sadáme k esteticky dokonalým krbom spĺňajúcim všetky bezpečnostné požiadavky. Nesedíme na zemi, ale na pohodlných kreslách a sedačkách a vychutnávame si dizajn krbu bez toho, aby interiér zapáchal od dymu. Pokiaľ nejaký krb vlastníme, môžeme si ním zakúriť, kedykoľvek na to dostaneme chuť. Chladná jar, tuhá zima či prichádzajúca jeseň môžu byť ešte čarovnejšie, keď nás pri pohľade z okna bude hriať teplo sálajúce z krbovej vložky. 

Foto: Naša realizácia - Systémový krb Brunner BSK 5.1 s krbovou vložkou Panorama Kamin 57/40/60/40.

Zatiaľ čo v minulosti boli najviac zhotovované otvorené krby, dnes sa už o vykurovaní krbom premýšľa v trochu iných medziach. Chceme predsa čo najviac ušetriť na energiách, palive a, samozrejme, boli by sme veľmi neradi, ak by pri vykurovaní krbom došlo k nehode, zvlášť ak domácnosť obývajú malé deti. Práve preto sa čoraz viac dostávajú do popredia moderné riešenia. Môžeme si užiť aj praskanie ohňa, aj nádherné divadlo, o ktoré sa nám postarajú poskakujúce plamene, a to všetko pozorujeme bezpečne spoza skla krbovej vložky. Vďaka kvalitnej krbovej vložke vám teplo neutečie len tak von komínom, ale ostane u vás v dome. Minimalizujú sa tak tepelné straty a maximálne sa využije energia ukrytá v palive. Dnes sú krby s teplovodnou krbovou vložkou prispôsobené aj na ohrev vody. Je to vynikajúca alternatíva k bežnému kotlu. Nielenže si doma zakúrite, ale sa aj môžete tešiť z optimálnej teploty vykurovacej, či úžitkovej vody. Dizajn krbu tým však rozhodne netrpí, v podstate to druhí ani nemusia zaregistrovať.

Krbová vložka pre každý typ interiéru

Či žijete v malom rodinnom dome, alebo si užívate rozľahlý priestor, výber spomedzi krbov a krbových vložiek je naozaj široký. Rozhodovať sa môžete pre rôzne veľkosti a tvary krbov, dokonca jedným krbom viete vykúriť aj niekoľko miestností naraz. Ideálne je však poradiť sa s odborníkom. O váš komfort sa postarajú šikovné a veľmi efektné krbové vložky, či už obojstranné, trojstranné alebo rohové. Ak je krb dominantou miestnosti, najlepšie vyniknú čelné alebo trojstranné krbové vložky. 

Nechajte si navrhnúť  a zhotoviť dielo v krbovom štúdiu SVAROGUS a umožnite krbu, aby vo vašom priestore vynikol. Okrem toho, že sa pri ohni dokonale zohrejete, môžete sa pri ňom vynikajúco zrelaxovať a prísť na nové myšlienky.

Foto: Naša realizácia - Krbová vložka HOXTER HAKA 110/51h s dekoratívnou stierkou San Marco LUXURY


 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: