Nižšie účty za energiu a viac pohodlia vďaka technológii POWERSTONE™

Patrik
10. október 2023

Keď si vyberiete model kachlí s materiálom akumulujúcim teplo Powerstone™, získate zdroj, ktorý poskytuje teplo až 20 hodín od poslednej dávky paliva. Takýto akumulačný krb alebo pec znamená menšiu potrebu energie na vykurovanie príbytku hlavným zdrojom tepla a zaisťuje maximálne využitie energie z dreva.

ČO JE TO POWERSTONE™?

Nordpeis vyvíja teplo akumulujúci materiál Powerstone™ od roku 2004.  Je to betónová zmes vyrobená z drveného olivínového kameňa, ktorá je špeciálne navrhnutá tak, aby absorbovala veľké množstvo tepla počas horenia paliva a po jeho dohorení ho opäť uvoľnila. Powerstone™ udrží miestnosť v teple až 20 hodín. 

Powerstone™ je možné odlievať do rôznych tvarov. Materiál je ideálny pre modulárnu výstavbu, pretože nie je potrebná žiadna malta. Vďaka tomu je montáž veľmi jednoduchá.

TEST TECHNOLÓGIE POWERSTONE™

Vo výskumnom laboratóriu Nordpeis testovali funkčnosť tohto systému. Vytvorili dva vykurovacie systémy - s rovnakým východiskovým bodom a rovnakým riadením spaľovania.

Pomocou infračervenej kamery, ktorá meria skutočný tepelný výkon, sa podarilo zdokumentovať, ako dlho zostáva Salzburg R vybavený akumuláciou z Powerstone™ teplý v porovnaní s bežnou krbovou pieckou.

POUŽITE MENEJ DREVA A UŽITE SI VIAC TEPLA

Bežná krbová piecka vydáva množstvo tepla už pri horení a po zhasnutí ohňa rýchlo vychladne. Na akumuláciu tepla sa často používa mastenec, ktorý má výborné vlastnosti zadržiavajúce teplo. Powerstone™ je materiál, ktorý však túto latku posúva ešte vyššie. Pre viacero modelov krbov a kachlí Nordpeis je možné technológiu Powerstone™ doplniť a zabezpečiť tak ešte kvalitnejšie akumulačné schopnosti spotrebiča. Špeciálnu sériu tvorí rada systémových pecí Salzburg.

SÉRIA AKUMULAČNÝCH SYSTÉMOVÝCH PECÍ - SALZBURG

Ak chcete maximálny efekt akumulácie tepla, odporúčame modelovú radu Salzburg, ktorá je vybavená systémom ťahov vyrobených z Powerstone™. Tento systém je špeciálne navrhnutý tak, aby absorboval teplo aj z krátko horiaceho ohňa. Systém ťahov vysoko akumulujúcich teplo vám umožní stráviť celý deň pri peci iba s dvoma dávkami paliva.

Salzburg sú systémové akumulačné pece. To znamená, že sú prefabrikované priamo vo výrobe tvarovo aj technologicky. Sú dodávané v niekoľkých modelových veľkostných variantoch. Od najmenšieho modelu Salzburg M, cez Salzburg L až po Salzburg XL. K dispozícii sú aj rohové modely Salzburg R a novinkou je oblý Salzburg R.

ZOBUĎTE SA V TEPLE BEZ ZVÝŠENIA ÚČTU ZA ELEKTRINU

Pretože krbové systémy s tepelne akumulačným systémom Powerstone™ udržia váš domov teplý po mnoho hodín, spotrebujete podstatne menej palivového dreva ako pri tradičných kachliach. Príjemný, teplý oheň počas večera dobije teplom systém Powerstone™ a dokáže udržať váš dom v teple celú noc a nasledujúce ráno sa prebudíte do príjemnej tepelnej pohody – bez ďalších nákladov.

Zdroj: J&R Inspire, NORDPEIS


 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: