Ornamenty, ktoré rozprávajú príbehy.

Patrik
16. september 2022

Výrobca kachľovej keramiky - firma Sommerhuber načrela opäť do svojej pokladnice historických kachlí - a vďaka zachovanej kachľovej keramike z obdobia renesancie vytvorila nový motív keramiky s krásnym ornamentom, ktorý nazvala „Arabesco“.

Nový kachľový obklad so vzorom arabesky, rozpráva príbeh o časoch dávno minulých, o romantike a láske k prírode. Ornament arabesky má svoj pôvod v helenizme. Neskôr sa stal veľmi obľúbeným motívom v období renesancie a klasicizmu. Bol dôležitým dekoratívnym prvkom v architektúre. Často sa využíval pri tvorbe vzorov na textíliách a na ilustráciu dobových kníh. Vďaka zaujímavému pôvodu a návratu k "jazyku prírody" sa tento historický motív stal veľmi obľúbeným aj v súčasnosti. Každej stavbe pece dodá určite neopakovateľné vyžarovanie a jedinečnosť. Kachľová keramika je ideálna pre stavbu kachľových akumulačných pecí a krbov. Má jedinečné sálavo- akumulačné vlastnosti a vysokú estetickú a remeselnú hodnotu.

Na fotografii historická kachlica z múzea kachľových pecí Sommerhuber, ktorá inšpirovala k vytvoreniu nového typu dekoru.

Motív „Arabesco“ je tvorený geometricky sa prepletajúcimi bohatými rastlinnými motívmi - úponkami. Môže byť aplikovaný po celej ploche keramiky, alebo len na niektorých častiach kachlíc. Glazúry sú dodávané v širokej palete farieb.
Nový vzorkovník glazúr keramiky Sommerhuber TU >>>

Zoznámite sa s kachľovou keramikou Sommerhuber Arabesco, "s ornamentami, ktoré rozprávajú príbehy"


Brožúra s keramikou Sommerhuber Arabesco TU >>>

Zaujala vás kachľová keramika Arabesco? Napíšte nám, radi vám povieme viac.

Zdroj: J&R Inspire


 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: