Pece na drevo

Pece na drevo sú spotrebiče, ako je evidentné z názvu, na spaľovanie dreva s vysokou účinnosťou. Sú výborné pre tých, ktorí chcú zdravým sálavým teplom vykúriť obytný priestor domu a zároveň sa tešiť z estetiky ohňa. Pece na drevo alebo kachľové pece sú pripravené na väčšie dávky dreva.  Prikladanie prebieha len každých 8 až 12 hodín, čiže 2 krát alebo 3 krát za deň. Oproti štandardným krbom je najväčší rozdiel práve v komforte obsluhy. Pece na drevo sú preto vhodné hlavne pre tých, ktorí potrebujú maximálny komfort obsluhy a čo najdlhšiu tepelnú zotrvačnosť.

Pece na drevo sú vhodné tiež pre alergikov a astmatikov. Ich produktom je blahodárne infračervené žiarenie zrovnateľné so žiarením Slnka, nevíria prach a nevysušujú vzduch. Povrch alebo plášť pecí na drevo možu tvoriť napríklad keramické kachlice, ktoré majú najlepšiu vlnovú dĺžku infračerveného žiarenia. To znamená, že sálanie z kachľovej pece preniká len jemne pod našu pokožku a masíruje nervové receptory. Pôsobí upokojujúco a prospieva aj celkovej klíme v inetriéri domu pretože produkuje záporné ióny. Ďalším lacnejším variantom môže byť omietaný povrch pece na drevo alebo iné umelecké stvárnenia ako je napríklad Fresco.

 

MÁM ZÁUJEM O NÁVRH A STAVBU PECE NA DREVO 

 

Oslovte nás a my Vám vypracujeme návrh pece na drevo, pripravíme správny prepočet a zrealizujeme aj odbornú stavbu pece na drevo. Cena pece na drevo je veľmi individuálna záležitosť, ktorá zohľadňuje jednak veľkosť pece a výkon, kvalitu materiálov a použitých technológií a takisto aj podiel keramických a omietaných plôch, čiže celkový dizajn pece na drevo. Závisí teda aj od toho, či to bude vo Vašom prípade omietaná pec alebo keramická kachľová pec, hypokaustová kachľová pec, či teplovodná kachľová pec.

Potrebujete pomôcť? Pošlite nám správu.