Pozrite sa, ako vzniklo naše logo. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aký význam v skutočnosti má?

Patrik
26. marec 2021

Logo je symbol firmy a zároveň silný marketingový nástroj, ktorý odráža hodnoty a zásady spoločnosti a pomáha jej prezentovať sa kreatívnym spôsobom. Logo môžeme nazvať aj akousi tvárou spoločnosti, pretože je často prvým kontaktom spoločnosti so zákazníkom. Ako prebiehal vznik nášho loga?

NÁZOV SPOLOČNOSTI, KTORÝ MÁ ZMYSEL

V prvom rade sme sa zamýšľali nad vhodným názvom našej firmy. Našou hlavnou snahou bolo zakomponovanie podstaty spoločnosti do názvu a loga, avšak nie iba tak prvoplánovo. Chceli sme vytvoriť niečo silné, niečo čo má význam aj v histórií. Názov spoločnosti SVAROGUS, ktorá sa už od roku 2011 venuje stavbe kvalitných a spoľahlivých krbov sme sa teda rozhodli odvodiť od mena boha Svaroga.

Svarog je jedným z najstarších a najvýznamnejších staroslovanských bohov. Bol bohom Slnka a ohňa, taktiež často zobrazovaný ako boh tepla. Svarog sa zjavuje ako statný plamenný muž, odetý do kováčskej zástery držiaci v rukách  obrovské kováčske kladivo a kliešte, ktoré sú jeho symbolmi.

Prepojenie s majestátnym bohom ohňa sme teda vnímali ako dokonalú príležitosť pre vznik názvu našej spoločnosti.

LOGO SO SKRYTÝM VÝZNAMOM

Od názvu sme neskôr odvodili aj logo. Dôležité bolo, aby malo logo blízky súvis s názvom spoločnosti. Hľadali sme symbol, ktorý má tradíciu a hlbší význam.

Našli sme Svarožič. Svarožič je symbol nebeskej sily ohnivého boha, syna Svaroga, vysoko rešpektovaného starými Slovanmi, ktorí ho žiadali o pomoc pri pohľade do horiaceho ohňa v domácom krbe.

Svarožič sme sa rozhodli pretvoriť do aktuálnej podoby, kedy je zachovaná podstata symbolu, do ktorého sme zakomponovali písmeno S.

MODERNÉ A JEDINEČNÉ LOGO

Zámerom bolo mať moderné a jedinečné logo, ktoré si ľudia jednoducho zapamätajú. Nakoniec sa nám logo podarilo vytvoriť presne tak, ako sme chceli. Teší nás aj myšlienka, ktorú sme do názvu a do loga spoločnosti zapracovali.


 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: