Teplovodné krby a teplovodné pece

Dá sa krbom alebo pecou vykúriť celý aj viacpodlažný dom?Dá sa krbom alebo pecou vykúriť celý aj viacpodlažný dom?

Áno, je to možné! Teplovodným krbom alebo pecou môžete vykurovať celý aj viacpodlažný dom a zároveň si viete vychutnávať chvíle pri plápolajúcom ohni a to všetko naraz. Podľa priestorových daností a dispozície domu vieme doporučiť aký typ krbu alebo pece by sa Vám do Vášho priestoru hodil. Teplovodný krb Vám vie poskytnúť maximálny komfort obsluhy a dokáže rozviesť teplo krásne do celého domu, prípadne ohriať aj TÚV.

Čo ďalšie potrebujete k teplovodnému krbu či peci?

Teplovodný krb z počiatku vyžaduje relatívne vyššie vstupné náklady kvôli prídavným zariadeniam, bez ktorých by nemal fungovať. Relatívne preto, lebo po prepočte nákladov na vykurovanie napríklad elektrickým kotlom zistíte, že s krbom dokážete to isté, ale za štvrtinovú cenu! Po rokoch prevádzky sa Vám za túto voľbu Vaša peňaženka poďakuje. Nezabúdajúc na fakt, že príjemné chvíle pri pohári vína s priateľmi a rodinou asi nebudete tráviť pri elektrickom kotly. Smile

Z hľadiska bezpečnostidlhej životnosti diela doporučujeme tieto základné zariadenia k teplovodnému krbu: regulačnú jednotku so zmiečavacím trojcestným ventilom, akumulčnú nádrž, elektronickú reguláciu horenia. Samozrejme potrebujete kvalitný spotrebič (teplovodná krbová vložka), ktorý bude robustný, znesie veľkú záťaž a zároveň veľmi elegantný.

CENOVÁ PONUKA NA TEPLOVODNÝ KRB

Aké výhody Vám poskytne teplovodný krb či pec oproti štandardným stavbám?

Teplovodné krby majú nepochybne veľkú obľubu. Dokážu ohriať vodu v teplovodnom výmenníku a tú následne uskladniť do akumulačnej nádrže. Teplo z ohriatej vody sa ďalej distribuuje do celého domu prostredníctvom radiátorov alebo podlahového vykurovania, prípadne aj s možnosťou ohrevu úžitkovej vody (TÚV).

Výhody teplovodných krbov:

 • možnosť vykorovania celého domu vrátane poschodí alebo odľahlých miestností
 • najdlhšia akumulácia tepla zpomedzi všetkých stavieb
 • možnosť automatickej regulácie teplôt v jednotlivých miestnostiach domu
 • flexibilita prevádzky podľa potrieb užívateľa

TEPLOVODNÁ KACHĽOVÁ PEC

TEPLOVODNÁ PEC

DETAIL TEPLOVODNEJ KACHĽOVEJ PECE

TEPLOVODNÝ KRB

Do čoho sa oplatí investovať, keď máme záujem o teplovodný krb?

Pri teplovodnom krbe platí jedno všeobecné pravidlo dvojnásobne, ktoré hovorí, že "oheň je síce dobrý sluha, ale zlý pán" a bezpečnosť vás a vašej rodiny by vždy mala byť na prvom mieste. Ak bude krb aj funkčný, investícia by mala teda smerovať hlavne do kvalitných výrobkov a v neposlednom rade do kvalitného dodávateľa diela (kachliara ci kachliarskej firmy). Vysoká odbornosť je na mieste. Pretože nielen kvalitné výrobky robia dobré a bezpečné kachliarske dielo, ale závisí hlavne od kachliara do akej miery siaha jeho um, vedomosti a skúsenosti. Takto budete mať istotu, že dostanete to, čo ste hľadali a budete sa tešiť z krásne zhotoveného a plne funkčného krbu či pece po mnoho rokov.

Aké sú výhody akumulačného krbu?

Sálavé teplo sa šíri rovnomerne všetkými smermi od zdroja. Nezohrieva vzduch, ale priamo predmety, od ktorých je vzduch druhotne ohrievaný. Preto vzduch nevysušuje a vytvára príjemnú klímu. Možno ho prirovnať k žiareniu slnka. Do kachľovej pece alebo akumulačného krbu sa jednoducho zamilujete!

Výhody sálavých stavieb - akumalčné krby a pece:

 • jedná sa o rovnomerné šírenie tepla, ktoré neprehrieva a nevysušuje sa vzduch v interiéri a nevíri prach
  minimalizuje sa teplotný rozdiel pri podlahe a pri strope (homogénne vykúrenie priestorov)
 • prevádzka akumulačnej/ sálavej stavby je ekonomicky výhodná (dosahuje 80 - 90% účinnosť a maximálne využitie energie získanej z horenia)
 • vyžaduje nenáročnú prevádzku (prikladá sa väčšinou v 4 až 12 hodinových intervaloch)
 • zaručene nižšia spotreba dreva
 • prevádzka kvalitnej kachľovej pece alebo akumulačného krbu  je ekologická (t.z., že má nízke emisné hodnoty)
 • priaznivo ovplyvňuje zdravie človeka (produkuje záporné ióny blahodárne pôsobiace na organizmus človeka)
 • masíruje nervové receptory (žiarenie má frekvenciu, ktorá sa dostáva presne do úrovne kože, kde sú umiestnené ukončenia nervových receptorov)

Oproti štandardnej sálavej stavbe má hypokaustový krb ešte tieto výhody:

 • možnosť rozvedenia sálavého tepla aj do iných miestností domu, respektíve na iné poschodia
 • prirodzený obeh horúceho vzduchu v uzavretých kanáloch
 • rovnomerné rozloženie teplôt v dome v rámci poschodí

Kontaktujte nás