Trojstranné krbové vložky Hoxter upútajú dizajnom a novými dôvtipnými detailmi

Patrik
11. apríl 2023

Mimoriadne obľúbené trojstranné krbové vložky od českého výrobcu HOXTER, boli obohatené o niekoľko vylepšení. V následujúcom článku vám prinášame tie najdôležitejšie z nich...

 

Veľmi obľúbenými krbovými vložkami, ktoré sa používajú pri stavbe kozubov, sú trojstranné modely. Tieto ponúkajú čistý a pôsobivý pohľad na horiaci oheň z troch strán. Krb s obstavanou panoramatickou vložkou svojim dizajnom zaujme už na prvý pohľad. Zároveň je aj zdrojom príjemného a zdravého tepla z dreva. Mimoriadne obľúbenými trojstrannými krbovými vložkami, ktoré sú vhodné pre realizáciu teplovzdušných krbov a aj sálavo- akumulačných krbov, sú od českého výrobcu HOXTER. Celý modelový rad týchto vložiek sa nazýva UKA. Ako všetci výrobcovia, tak aj HOXTER neustále pracuje na zdokonaľovaní svojich produktov. Platí to ja pre krbové vložky UKA, ktoré boli obohatené o niekoľko vylepšení. Všetky zmeny majú svoje opodstatnenie a ich úlohou je prispieť ešte k lepšiemu pocitu a komfortu pri používaní panoramatických krbových vložiek. Na nasledujúcich riadkoch prinášame tie najdôležitejšie z nich.

MAJESTÁTNA KRBOVÁ VLOŽKA UKA „STODVADSAŤPÄŤKA“

K pôsobivým trojstranným modelom krbových vložiek, ktoré úspešne fungujú v mnohých stavbách kozubov na Slovensku, pribudla nová krbová vložka HOXTER UKA 37/125/37/57. Vďaka veľkorysému riešeniu veľkého čelného presklenia s úctyhodnou dĺžkou 125 cm sa stane najväčšou dostupnou krbovou vložkou v tomto rade.

Aby výrobca, firma HOXTER, podporil robustnosť krbovej vložky, tak posilnil hrúbku zabudovacieho rámu na 8 mm, ktorá zaisťuje dostatočnú pevnosť a taktiež skvelo dopĺňa dizajn krbovej vložky. Vložky UKA 37/125/37/57 s rôznymi prevedeniami rámov sú dostupné od 3/2023. Cena na vyžiadanie.

Technické a rozmerové parametre k UKA 37/125/37/57 nájdete TU >>>

UŽITOČNÁ S-AKUMULAČNÁ NADSTAVBA PRE UKA 35/45/35/50S A UKA 56/50/56/52

Čo najlepšie využitie paliva, účinnosť a udržanie tepla sa v dnešných časoch stáva veľmi dôležitou a legitímnou požiadavkou pri stavbe krbu. Aj vývojári a technici v spoločnosti HOXTER cítia, že práve táto oblasť je nesmierne dôležitá. Preto sa sa rozhodli rozšíriť široké portfólio o modely krbových vložiek, na ktoré je možné inštalovať akumulačné prstence.

Vďaka špeciálnemu adaptéru je od teraz možné využiť S-akumulačnú nadstavbu o váhe 112 kg aj pre krbové vložky UKA 35/45/35/50S a UKA 56/50/56/52. Vďaka tomu sa nám podarilo spojiť atraktívny design malých panoramatických vložiek s vyššou efektivitou využitia tepla. Práve vďaka akumulačným prstencom je možné postupne uvoľňovať naakumulovanú energiu po niekoľko hodín a poskytnúť tak dlhotrvajúce sálavé a zdravé teplo.

 

krb hoxter akumulacia

DÔVTIPNÁ ODNÍMATEĽNÁ RUKOVÄŤ

Jednou z ďalších zmien je nová odnímateľná rukoväť pre modely UKA. Tá je oproti odnímateľným rukovätiam ostatných modelov vyosená do strany z dôvodu pohodlnejšej manipulácie v kombinácií s ručnou reguláciou vzduchu na horenie. Táto rukoväť je taktiež kompatibilná so všetkými modelmi UKA, preto je možné ju použiť aj pre staršie a tiež obstavané krbové vložky.

hoxter udnimatelna rukovat

Zdroj: J&R Inspire, Hoxter a.s
Použité fotografie: Hoxter a.s.


 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: