V AKEJ FÁZE STAVBY DOMU JE NAJLEPŠIE RIEŠIŤ KRB? | VIDEO

Patrik
29. december 2020

Ako sa správne pripraviť na prvú návštevu krbového štúdia alebo akúkoľvek konzultáciu ohľadom vášho budúceho krbu? Kedy je najlepší čas riešiť krb?

Veľa ľudí častokrát nevie, kedy je ten správny čas na oslovenie kachliara a v akej fáze stavby domu je potrebné začať riešiť vysnívaný krb. Preto si dnes povieme viac práve o tejto problematike.

KRB RIEŠTE ČO NAJSKÔR

Ideálny prípad, kedy je vhodné začať s riešením krbu, je v projektovej fáze domu. V tejto fáze máte najviac otvorené možnosti a viete si vybrať akýkoľvek krb a tiež aj jeho umiestnenie v rámci dispozície domu. Dokonca je možné pracovať s celým projektom a dispozíciu domu upravovať podľa potrieb krbu. 

Idelánych prípadov však nie je veľa, a preto budeme hovoriť aj o tých ďalších.

Druhá skupina ľudí sa nachádza v procese výstavby domu. To znamená, že buď riešia základovú dosku alebo obvodové múry a podobne. V tomto stave je už väčšinou postavený komínový systém alebo natiahnutý aj prívod vzduchu. Častokrát sa však stáva, že samotný komínový systém je poddimenzovaný a takisto poddimenzovaný môže byť aj prívod vzduchu, pokiaľ bol zhotovený neodbornou montážou bez predošlého návrhu dimenzie podľa typu spotrebiča. Vo veľa prípadoch riešime aj nebezpečné konštrukčné detaily v blízkosti komína, o ktorých by zákazník ani netušil, keby sme neprišli na miesto činu v pravú chvíľu. Aj tu však vieme správne zasiahnuť a vyriešiť problém. Rozdiel je iba v tom, že zákazníka to stojí zbytočné peniaze, ktoré by neplatil, keby tieto veci riešil v projektovej fáze domu.

Treťou skupinou sú ľudia, ktorí majú už obývaný priestor a väčšinu vecí v dome zariadených. V tomto prípade sa musí kachliar plne podriadiť tomuto priestoru. To znamená, že zákazníci v tomto stave sú značne obmedzení, napríklad aj tým, že ak krb nebude umiestnený na obvodovej stene, tak nie je skoro nikdy možné priviesť vzduch pre horenie z exteriéru. Pre kachliara, ale aj zákazníka je teda toto najhorší stav, kedy riešiť krb. V krbovom štúdiu SVAROGUS si však aj s takouto „prípravou“ vieme poradiť a zhotoviť spoľahlivý a krásny krb.

Odporúčame vám teda nenechávať riešenie krbu na poslednú chvíľu, kedy budete mať značne obmedzené možnosti výberu.

ČO BUDETE POTREBOVAŤ PRI PLÁNOVANÍ KRBU?

1. Pôdorys podlažia alebo priestoru, kde sa krb má nachádzať
(vrátane jeho rozmerov)
2. Údaje o tepelných nárokoch domu
3. Rez objektom alebo pohľad s výškami
4. Parametre ku komínu (ak je zrealizovany) – výška, vnútorný
priemer, typ a pod.
5. Vašu predstavu o krbe - ako a na čo chcete krb používať a tiež
predstavu o tom, že ako chcete aby krb vyzeral (inšpiračné fotky)

Nie je podstatné, že či ste v prvej, druhej alebo tretej skupine, vždy budeme od vás vyžadovať v podstate tie isté informácie, aby bolo možné krb správne nadimenzovať.

Tešíme sa na vašu návštevu a veríme, že spolu nájdeme to ideálne riešenie pre vaše potreby a zhotovíme pre vás krb, ktorý si budete užívať po mnoho rokov. Bez problémov.

 

 

 

 

 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: