Image
zahradne krby nordpeis

Vychutnajte si naplno všetky letné chute so záhradným krbom

Patrik
13. máj 2022

Po dlhých a tmavých chladných dňoch, keď väčšinu času trávime v interiéri, prichádza zrazu do našich životov aktívny a rušný život vonku. Deti sa bicyklujú, hrajú sa na dvore a my dospelí si vychutnávame hrejivé lúče slnka na terasách a v záhradách. Terasa alebo balkón, či zelená záhradka znamená pre nás mnoho krát veľa, či už je veľká alebo menšia. Práve s jarou a prvými teplými večermi, začína vhodný čas na jej vynovenie. Možno by ste tento rok svoju terasu, či záhradku mohli trochu vylepšiť i VY...

VYTVORTE SI SVOJ "HRAD" VONKU
Stále častejšie svoju záhradu a terasu zariaďujeme komfortnejšie. Záhradný nábytok je pohodlnejší a atraktívnejší. Rôzne police, regály na kvety a bylinky, alebo len malé záhradné dekorácie, príručné stolíky a iný malý nábytok pomáhajú navodiť útulnú atmosféru vo vonkajšom priestore.

Záhradný krb vám môže pomôcť predĺžiť útulné chvíle vonku, no a naviac je ideálnym miestom pre rodinné stretnutia. V neskorých večerných hodinách už môže byť chladnejšie a vtedy plápolajúci oheň poskytne príjemné hrejivé teplo a svetlo. Pohladí naše telo i oči. A čo tak tento pôžitok ešte znásobiť? Napríklad dobrým jedlom pripraveným na ohni...

VONKAJŠIE KRBY NORDPEIS 2V1
Bezpečné a funkčné vonkajšie krby sú pre využitie na terasách a záhradách tými najideálnejšími. Výrobcom takýchto krbov je napríklad nórska firma Nordpeis. Hotové záhradné krby sú vybavené ohniskom z jemného ľahkého šamotu, grilovacím roštom a podľa modeluje je možné doobjednať i lapač iskier, pre zvýšenie bezpečnosti. Nordpeis ponúka dva modely záhradných krbov: v modernom minimalistickom dizajne - krb AIR a záhradný krb s klasickými tvarmi - ROMA GARDEN.

AIR je elegantný vonkajší krb v jednoduchom dizajne. Vďaka prídavným modulom a doplnkom je vhodný pre rôzne využitie: ako vonkajší krb, ohnisko alebo gril. Krb AIR vytvára teplo aj atmosféru. A navyše ho môžete kedykoľvek premiestniť na požadované miesto. Grilovačka, opekačka alebo len príjemné posedenie pri praskajúcom ohni - to všetko zažijete s modelom záhradného krbu AIR.

ROMA GARDEN je záhradný krb v tradičnom dizajne. Ohnisko je umiestnené vo výške, ktorá je ideálna pre prípravu jedál - či už je to jednoduchý obed s grilovanou klobáskou, alebo špeciálne opekané mäsá a zelenina. Krb je dodávaný s grilovacím roštom a komínom. Ohnisko krbu je vystlané šamotom, ktorý má jasnú farbu a oheň v ňom krásne vynikne. Ak potrebujete chrániť okolie pred prskajúcim ohňom, tak je možné doobjednať ochranu proti vyletujúcim iskrám. Tento vonkajší krb je ideálny pre rodinné stretnutia a prípravu chutného jedla.

Krby sú vyrobené zo špeciálneho ľahkého liateho betónu. Dodávajú sa bez povrchového náteru vo vzhľade surového betónu. Ich výhodou je jednoduchá montáž. Krby nie je vhodné umiestniť na nechránené miesto. Bez akejkoľvek povrchovej úpravy je betón citlivý voči vode a poškodeniu. Pre väčšiu odolnosť odporúčame krby povrchovo upraviť.

Zdroj: J&R Inspire, Nordpeis


 

Sledujte sociálne siete SVAROGUS a nechajte sa inšpirovať našími realizáciami krbov a pecí: