Automatická regulácia horenia

Ako funguje automatická regulácia horenia?

Automatická alebo elektronická regulácia horenia je inteligentný systém vyvinutý na reguláciu prívodu vzduchu a odtoku spalín počas horenia v krbe alebo peci. Dokáže však nielen to, ale omnoho viac v závislosti od typu regulácie.

Plánujete teplovzdušný krb, akumulačný krb alebo pec, či teplovodný krb? Je to úplne jedno. Automatická regulácia je použiteľná na všetky typy krbov a pecí a je možné ju inštalovať na akýkoľvek spotrebič alebo výrobcu krbových vložiek. dm studio spolupracuje výhradne so spoločnosťou FireControls v oblasti regulácie horenia. Inteligentná regulácia sa nám osvedčuje hlavne v prípade, že krb bude využívaný intenzívnejšie a nielen raz alebo dvakrát za rok. Používame ju často a máme ju zabudovanú na krbových vložkách od našich top výrobcov ako je: Brunner, Hoxter a Spartherm. 

 

Jednoducho priložte dávku dreva do krbovej vložky, zapáľte triesky tuhým rozpaľovačom a zatvorte dvierka. Automatická regulácia horenia pre krby a pece všetko ostatné spraví jednoducho za Vás. Už nemusíte behať každých pár minút ku krbu a otvárať alebo zatvárať páčku prívodu vzduchu, či komínovú klapku. Elektronická regulácia horenia si podľa fáz horenia sama reguluje optimálne množstvo kyslíku, ktoré vchádza do ohniska krbovej vložky. Na základe teplôt vyhodnocuje stavy a otvára alebo zatvára aj komínovú klapku v závislosti od vývoja komínového ťahu. No a po dohorení Vám sama vzduchotesne uzatvorí prívod vzduchu a takziež zatvorí aj komínovú klapku. Takto Vám zostatkové teplo z krbu neunikne von z komína, keď napríklad pôjdete spať a reguláciu by ste namali. Tento inteligentný systém vie byť dokonca napojený aj na Váš digestor. V prípade, že by ste počas doby, keď máte zapnutý digestor v kuchyni otvorili dvierka na krbe (keďže väčšina nových domov má spojenú kuchyňu s obývačkou), mohlo by sa stať, že vytvorený podtlak by vtiahol do priestoru dym. Regulácia, ale sama zaznamená, že sa niečo takéto deje a odstaví digestor. Toto je jedna z mnoha ďalších výhod, ktoré elektronická regulácia horenia FireControls ponúka. Kontaktujte nás a my Vám pomôžeme vybrať správny typ pre Váš krb.

Aké výhody poskytuje automatická regulácia horenia pre krby a pece?

  • maximálny komfort obsluhy, elektronická regulácia všetko riadi sama
  • zvyšuje účinnosť spaľovania, pretože reaguje na zmeny a udržiava lineárne horenie
  • udržiava čisté sklo, pretože zabezpečuje optimálne teploty v ohnisku
  • dokáže fungovať aj pri výpadku elektrickej energie, obsahuje záložný zdroj
  • upozorní vás na chyby pri rozkurovaní alebo v priebehu horenia
  • viete mať údaje o horení prístupné aj na diaľku cez GSM alebo WIFI modul

Potrebujete poradiť? Kontaktujte nás