Teplovodné pece

Teplovodné pece ponúkajú jedinečnú atmosféru pohľadového ohňa a zároveň efektívny prenos tepla do vody. Teplovodné pece majú vysoký podiel do teplovodného výkonu. Sú vhodným riešením pre tých, ktorí chcú tepelný výkon aj do odľahlých častí domu a chcú napojiť teplovodnú pec na centrálne vykurovanie domu. Teplovodné pece sú pripravené na väčšie dávky dreva. S nahriatou akumulačnou nádržou môžete následne distribuovať výkon do vykurovacieho systému podľa potreby a plne automaticky. Toto oproti štandardným krbom predstavuje najväčší rozdiel. Teplovodné pece sú preto vhodné hlavne pre tých, ktorí potrebujú maximálny komfort obsluhy a čo najdlhšiu tepelnú zotrvačnosť, ktorá dáva vysokú flexibilitu pre užívateľa.

Teplovodné pece sú vhodné tiež pre astmatikov a alergikov, keďže produkujú blahodárne infračervené žiarenie zrovnateľné so žiarením Slnka a nevysušujú vzduch. Teplovodné pece Vám zabezpečia zdravé vykúrenie celého priestoru domu a zároveň Vám každoročne ušetria nemalé financie, keďže palivové drevo je dlhodobo najlacnejší a obnoviteľný zdroj.

Oslovte nás a my Vám vypracujeme návrh teplovodnej kachľove pece, pripravíme správny prepočet a zrealizujeme aj odbornú stavbu teplovodnej pece. Cena teplovodnej pece je veľmi individuálna záležitosť, ktorá zohľadňuje jednak veľkosť pece a výkon, kvalitu materiálov a použitých technológií a takisto aj podiel keramických a omietaných plôch, čiže celkový dizajn kachľove pece. Závisí teda aj od toho, či to bude vo Vašom prípade omietaná pec alebo keramická teplovodná pec.

Potrebujete pomôcť? Pošlite nám správu.