Blog

Ako vám konfigurátor krbu uľahčí život?

Náš konfigurátor je navrhnutý tak, aby vám uľahčil život a zároveň spríjemnil proces výberu krbu. Ako to funguje a aké výhody vám ponúka? Poďme sa na to pozrieť bližšie.

Nepodceňte výber krbovej vložky

Takmer každá rodina, ktorá žije v rodinnom dome, plánuje vlastniť krb. Či už hneď, alebo neskôr, keď si naň našetrí alebo sa rozhodne pre ten správny. To, akú krbovú vložku si vyberiete, sa vo veľkom odrazí na dizajne krbu, ale aj vzhľade miestnosti či množstve tepla, o ktoré sa krb postará. Aké máte teda možnosti?

Pre TOTO sa v zime oplatí kúriť krbom!

Jedným z najútulnejších spôsobov, ako dosiahnuť pohodovú atmosféru v domove je kúrenie krbom. Krby na drevo patria medzi tradičné zdroje tepla, ktoré prinášajú množstvo výhod počas zimných mesiacov. V tomto článku sa pozrieme na niektoré dôvody, prečo sa v zime oplatí kúriť krbom.

Predchádzajte poškodeniu skla na dvierkach krbovej vložky - časť 1

Sklo na dvierkach kozubovej, vykurovacej vložky alebo ohniska pece je vystavované opakovanému pôsobeniu vysokých teplôt z horiaceho paliva. Je zvyčajne osadené do kovového rámu dvierok s dilatáciou, ktorá umožňuje sklu pôsobením teploty sa rozťahovať a naopak sťahovať pri ochladení. Ako ho čistit, tak, aby ste ho nepoškodili?